Uluslararası Tez Merkezi

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Uluslararası Tez Merkezi, OATD adı ile bilinmektedir. OATD, dünya çapında 600 üniversite ve sayısız kütüphane tarafından desteklenmektedir. Onlarca dilde yazılmış, her seviyeye uygun lisans ve doktora tez örneği bu sitede bulunmaktadır.

Birçok öğrencinin hayatında en zorlandığı konu tez yazımıdır. Bu yazım işlemi, başlı başına çok zorlayıcı bir süreç olarak karşımıza çıkar. Öğrenciler ilk olarak konu ile ilgili uzman denebilecek kadar bilgi sahibi olmalıdır. Daha sonrasında ortaya bir fikir sunmalı, bu fikri desteklemek için argümanlar üretmektedir.

Tüm bu aşamaların ardından, ortaya bilimsel olarak bir sunu koymak için yapılması gereken; daha önce yapılmış araştırmaların da üzerine çıkmaktır. Üzerine çıkabilmek için, öğrenciler, yeni bir fikir üretmeli; bu fikir ile birlikte bilim dünyasına yenilik getirmelidirler.

Söz konusu yenilik için sistematik bir ilerleyiş elzemdir. Sistematik ilerleyiş içerisindeki bilimin en önemli kaynağı ise daha önce yazılmış olan tezlerdir.

Uluslararası Tez Merkezi Ne İşe Yarar?

Sistematik bilgi birikiminin öneminden daha önce de bahsetmiştik. Uluslararası tez merkezi de tam olarak bu konuda öğrencilere destek sunmaktadır. Dünya çapında, her kategorideki araştırmaları filtreleme; indirme ve inceleme fırsatını OATD sitesinden edinebilirsiniz.

Uluslararası Tez Merkezi, dünya çapındaki popüler 600’den fazla üniversite tarafından destek görmektedir. Ayrıca, yine dünyanın dört bir yanındaki kütüphaneler tarafından da destek görür. Bu destekler ışığında, eşsiz bir kaynak ortaya çıkar.

Öğrenciler tez hazırlama süreci boyunca, buradaki kaynakları tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirler. Kullanmak için tek yapmanız gereken, web sitesine giriş yapmak ve gelişmiş arama motoru üzerinden arama yapmaktır. Bu aramanın sonucunda, istediğiniz tüm yazılara ve sizden önce yapılmış bilimsel araştırmalara ulaşabilirsiniz.

Tez yazım süreciniz boyunca profesyonel bir danışmanlık almak için bizleri tercih edebilirsiniz. Her daldan uzman ekibimiz ile birlikte, tüm süreçte sizlere yardımcı olabilir; gelişmenizin önündeki engelleri teker teker ortadan kaldırabiliriz. Her yıl binlerce öğrenci, başarıya ulaşma yolculuğunda bizlerden destek alıyor. Siz de bizimle birlikte, üniversitenin en zor zamanlarında stres ve kaygı olmadan güzel işler başarabilirsiniz. Zaman kaybetmeden canlı destek üzerinden bizler ile iletişime geçmenizi sizlere tavsiye ediyoruz!