Sitemizi ziyaret eden değerli ziyaretçilerimiz, https://www.tezmerkezi.web.tr/ adresine sahip olan internet sitemizi ziyaret etmeden önce “Kullanım Koşulları” sayfamıza göz atmanız gerekmektedir. Siteye erişiminizi kesmemeniz ve kullanmaya devam etmeniz kullanım koşulları ve gizlilik politikası içinde bulunan bütün kuralları kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Bu kuralları kabul edip etmemekte tamamen özgür olduğunuzu belirtmek isteriz. Fakat kabul etmemeniz durumunda bağlantınızı kesmeniz gerekecek. Yani sitemizi kullanmaya devam ederek tüm kural ve yükümlülükleri kabul etmiş sayılacaksınız.

https://www.tezmerkezi.web.tr/ internet adresi Tez Merkezi markası tarafından yönetilmekte olup an itibariyle Tez Merkezi olarak adı geçecektir. Kullanım koşulları ve gizlilik politikası yayınlandığı an itibariyle yürürlüğe girmiş sayılacaktır. Bundan dolayı sitemizi kullanmaya başlamadan önce ilgili sayfaları ziyaret edip tüm kuralları incelemenizi tavsiye ederiz.

Belgeler içinde değişiklik yapma hakkı Tez Merkezi’ne aittir. Yapılacak olan değişiklik ve güncellemeler tüm kullanıcılar tarafından kabul edilmiş sayılacaktır. Bundan dolayı “Son güncelleme tarihi” kontrolü yapmak sizlerin sorumluluğundadır.

Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik, sitemiz içinde ayrı bir sayfa olarak oluşturulan “Gizlilik Politikası” içinde detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Kişisel verilerinizin nasıl işlendiği, kimlerle paylaşıldığı gibi konular bu sayfada yer almaktadır. Tez Merkezi’ni kullanmaya devam ederek gizlilik politikasını ve kullanım koşullarını kabul ettiğinizi varsayacağımızı bir kez daha açık bir şekilde belirtmek isteriz.

Hizmet Kapsamı

Tez Merkezi olarak bizler sunduğumuz hizmet kapsamını yasalar çerçevesi içerisinde, dilediğimiz gibi özgür bir şekilde belirlemekteyiz. Aynı zamanda bu hizmetlerin kapsamını yine yasalar çerçevesinde değiştirmek hakkına sahibiz. Bununla birlikte yapılan değişiklikler ve güncellemeler Tez Merkezi içinde yapılacak duyurularla yürürlüğe girmiş olarak kabul edliecektir.

Telif Hakları

Sitede yayınlanan her türlü metin, grafik, logo, görsel ve ses dosyaları vb. tüm unsurlar bundan sonra “içerik” olarak anılacaktır. Ayrıca bu içeriklerin tamamının hakkı Tez Merkezi’ne aittir ve saklıdır. Tarafımızdan yazılı izin alınmadığı müddetçe kullanılması, kopyalanması veya çoğaltılması katiyen yasaktır. Bu yasağa uymayanlar tespit edildiği anda gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Genel Hükümler

Sitemizi ziyaret eden kullanıcıların tamamı Tez Merkezi’ni yasal sınırlar içinde kullanacağını kabul etmektedir. Sitede diğer hiçbir kullanıcının huzurunu bozacak ve haklarına saygısızlık niteliğinde kabul edilecek davranışlarda bulunmayacağını taahhüt eder. Tez Merkezi içinde yapacakları her türlü davranıştan, davranışı yapan kişi sorumlu olacaktır. Bu davranışlardan dolayı doğacak cezai sorumluluklar tarafımıza ait olmayacaktır. Üçüncü taraf kişilerin bu eylemler neticesinde karşılaşacağı zararlardan hiçbir şekilde Tez Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Tez Merkezi içinde paylaşılmakta olan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği için üzerimize düşenleri tamamen yerine getirmekteyiz. Tüm bu çabalara rağmen yayınlanan içeriklerdeki bilgilerin doğruluğu ve güncelliği hiçbir şekilde garanti kapsamında değildir.

Tez Merkezi içinde yayınlanan içeriklerde linkler bulunabilir. Bu linklerin görevi ilgili siteye ulaştırmaktır. Siteye ulaştıktan sonra, ulaşılan siteyle ilgili hiçbir kapsam Tez Merkezi ile ilgili olmayacaktır. Yani ulaşılan siteyle ilgili gizlilik politikaları ve kullanım koşulları tamamen farklıdır. Bundan dolayı doğabilecek zararlardan Tez Merkezi sorumlu değildir.

Ayrıca Tez Merkezi kullanıcıların güvenliği için çeşitli yazılımlar kullanmaktadır. Fakat buna rağmen site içinde virüsler veya kötü amaçlı yazılımlar bulunabilir. Yani sitenin tamamen güvenli olduğunu asla ve hiçbir şekilde garanti etmemekteyiz. Bundan dolayı siteden herhangi bir dosya indirmenizden dolayı başınıza gelebileceklerden Tez Merkezi sorumlu olmayacaktır.

Tarafımızdan sunulan hizmetlerin hatasız veya kusursuz olduğu kesinlikle garanti edilmemektedir. Aynı zamanda site içinde kesintisiz hizmet sunulacağı da belirtilmemektedir. Son olarak site içinde bulunan bölümler ziyaretçilere duyurulmaksızın kapatılabilir veya değiştirilebilir.

Sorumluluğun Sınırlandırıması

Tez Merkezi’ni kullandığınız için başınıza gelebilecek zararlar kast ve ağır ihmal gerektirmediği sürece herhangi bir tazminat talep edilemez. Sözleşmenin ihlalinden dolayı meydana gelen zararlar yalnızca tahmin edilebilir hasarla sınırlı olacaktır. Uyuşmazlık çözümü Türkiye Cumhuriyeti yasaları ile yapılacaktır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgilendirme için tarafımıza ulaşmanızı önemle rica ederiz.