Tez Hazırlama Merkezi

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Tez hazırlama merkezi araştırması doktora ve yüksek lisans öğrencileri tarafından yapılmaktadır. Yüksek lisans ve doktora okurken en zor aşama tabii ki tez hazırlama kısmı olmaktadır. Tezler hazırlanırken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bunlar;

 • Tezlerinizde intihal oranı düşük olmalıdır. Çoğu üniversite bu noktada %20 intihal sınırı koşmaktadır. Bu oranın çok daha düşük olduğu üniversitelerimiz de vardır.
 • Teziniz için gerekli olan alan yazın incelemesi düzgün şekilde yapılmalıdır. Tüm tezlerinizde atıflara yer verilmelidir. Tabii ki bu atıflar da APA kurallarına uygun olmalıdır.
 • Teziniz okulunuzun belirlediği şablona uygun olmalıdır. Mutlaka yazım kurallarına dikkat edilmeli, tablolar ve görseller de okulunuzun belirtiği şekilde kullanılmalıdır.

Tabii ki bunların tamamı da ciddi bir zaman gerektirmektedir. Özellikle de alan yazın taraması ciddi bir zaman gerektirmektedir. Bu noktada uzman bir firmadan veya kişiden yardım almak gerekebilir.

Tez Hazırlama Merkezi Nedir?

Tez hazırlama merkezi yazdığınız tezler konusunda sizlere gerekli olan desteği sunan ve sizin yerinize tezinizi hazırlayan merkezlerdir. Bu yerler sizlerin hızlı bir şekilde tezinizi hazırlamanıza yardım etmektedir. Tabii ki bu konuda yardıma ihtiyaç duyan öğrenciler de bu yerleri çok sık bir şekilde araştırmaktadır. Tez hazırlama merkezleri;

 • Tüm tezlerinizi alanında uzman olan bir kişiye hazırlatmaktadır. Bu tür merkezlerin çalıştığı kişiler doktorasını veya yüksek lisansını yapmış olan, alana hakim isimlerdir.
 • Okulunuzun istediği şablona uygun olarak tezinizi hazırlamaktadır. Okulunuzun tez yazım kılavuzundaki her kurala dikkat etmektedirler. Bunun yanında atıf kurallarına da gerekli özeni göstermektedirler.
 • Sizlerin yerine gerekli olan alan yazını taramaktadırlar. Tezinizde yeterli miktarda atıf yapmaktadırlar.
 • Tüm tezlerinizde intihal oranına dikkat etmektedirler. Firmalar okulunuzun belirlediği intihal oranının altında kalmaktadır.

Tabii ki bu noktada iyi bir firmadan hizmet almanız gerekmektedir. Ortaya iyi bir tezin çıkması ve sizin de tez izleme komisyonundan sorunsuz şekilde geçmeniz için firmanın alanında uzman olması ve uzman olan isimlere tezinizi hazırlatması gerekir.

Tez Hazırlama Merkezi Seçimi

İyi bir tez yazdırmak veya danışmanlık almak istediğinizde karşınıza çok fazla firma çıkmaktadır. Tez hazırlama merkezi yazanların en çok takıldığı konulardan birisi tabii ki firma seçimi olmaktadır. Ortaya iyi bir tez çıkması için firma seçimi önemlidir. Bu noktada Tez hazırlama merkezi seçimi yaparken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

 • Firma mutlaka sizlere uzman bir ekiple hizmet sunmalıdır. En önemli husus kesinlikle bu olmaktadır. Uzman bir ekip iyi bir tezin en temel kuralıdır.
 • Firmanın sunduğu fiyatlar uygun olmalıdır. Maalesef bu alanda çok fazla fiyat isteyenler bulunmaktadır.
 • Firma sizlere iyi bir destek sağlamalıdır. Tezininiz yazımı boyunca gerekli konularda sizlere bilgi sunmalı ve gerekli olan kısımlarda da sizlerden bilgileri almalıdır.
 • Üniversitenizin tez yazım kurallarına mutlaka hakim olmalıdır. Üniversitenizin sunduğu tez yazım şablonuna uygun olarak hizmet vermelidir.

Bu noktalara dikkat eden bir firmadan hizmet almanız tabii ki iyi bir tez almanızı sağlayacaktır. Bu da başarılı bir şekilde mezun olmanızı sağlayacaktır.

Tez Hazırlama Merkezleri

Tez hazırlama merkezleri konusunda kararsız kalmanız normaldir. Tez Merkezi firmamız bu noktada sizlerin sorunsuz bir hizmet almasını sağlamaktadır. Firmamız bu alanda uzman olan bir ekiple çalışmaktadır. Firmamızın ekibinde akademisyenler, alan uzmanları ve gerekli olan tüm insanlar bulunmaktadır. Tezleriniz tüm APA kurallarına ve üniversiteniz şablonuna uygun olarak hazırlanmaktadır. Konunuz hakkında gerekli olan alan yazın incelemesini de ayrıntılı olarak yapmakta ve tezlerinizde yeteri kadar atıf da vermektedir.