TezMerkezi

Tez Yazım Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Tez lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin mezun olabilmek için mutlaka hazırlamaları gereken ödevlerdir. Fakat bu ödevler geleneksel ödevlerin aksine tamamen akademik olmalı, konu seçimi, saha araştırmaları, literatür taraması, yazım kuralları, intihal ve diğer bütün detayları ile kusursuz olmalıdır.

Tez yazımı son derece uzun soluklu bir iştir. Öğrenciler danışman desteği alamadıkları ve akademik bir tezin nasıl hazırlanacağı konusunda deneyimsiz oldukları için aylarını, yıllarını buna ayırmak zorunda kalabiliyorlar ve hayatlarında pek çok şeyden feragat etmek mecburiyetinde kalabiliyorlar. Bütün bunlar da öğrencileri tez yazım hizmeti almaya sevk ediyor ve bu konuda akla ilk gelen sorulardan birisi tez yazım ücretleri ne kadar oluyor.

Tez Yazdırma Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Tez yazdırma fiyatları çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Tezin zorluğu: Fen bilimleri, sosyal bilimler ya da sağlık bilimlerin her birisinin tez detayları farklı olabildiği gibi tez konusuna göre de zorluk seviyesi değişmektedir. Bu nedenle tez yazım fiyatları tespit edilirken tez konusunun zorluğu dikkate alınmaktadır.
  • Tezin son teslim tarihi: Tezlerin belli bir tarihe kadar yetiştirilmesi gerekir. Özellikle de savunma tarihinden bir süre önce tamamen hazır olması gerekir. Teslim tarihi kısaldıkça tez yazdırma fiyatları artmaktadır.
  • Tezin sayfa sayısı: Tezlerin sayfa sayısı doğrudan harcanması gereken mesaiyi etkiler. Bu yüzden de sayfa sayısı arttıkça fiyatlar artar.
  • Tezin Türkçe ya da yabancı dilde olması: Yabancı dillerde hazırlanacak tezlerin fiyatlandırması ekseriyetle daha yüksek olmaktadır.
  • Tezin ne kadar sürede yapılacağı: Kimi zaman iki savunma arasında kimi zaman danışmanların istediği tarihlere tezlerin bitmesi gerekmektedir. Süre kısaldıkça daha yoğun mesai harcanmakta ve fiyat artmaktadır.

Ekonomik Tez Yazım Ücretleri

Tez yazdırma ücretleri hakkında en net fiyatlandırma gerekli detayların öğrenilmesinden sonra yapılır. Tez Danışmanlık Ofisi olarak her alanda uzman, akademik kariyer sahibi, deneyimli bir kadroyla çalışıyoruz. Akademik dile uygun, üniversitenizin yazım kurallarına uyumlu tezleri en kısa sürede ve istenen kalitede hazırlıyoruz. Detaylara göre kısa sürede tez yazım ücret teklifimizi hazırlıyor, daima en ekonomik fiyatlarla karşınıza çıkmayı başarıyoruz.